Genel

Eskişehir reklam ve tabela

Eskişehir reklam ve tabela konusunda kendini kanıtlamış şehirler arasında yer almaktadır. Fakat bir çok müşterimizle görüştüğümüzde farklı sorunlar ile karşı karşıya kaldıklarınıda üzülerek dinledik. Firmaların tabela konusunda olsun reklam konusunda olsun yaşadıkları en büyük sorunlardan biri, eskişehir reklam firmalarının sözünde durmaması ve işi zamanında teslim etmemesidir. Bizler iz reklam olarak hiç bir müşterimizi eli boş göndermemek ve onları mağdur etmemek için günün 24 saati çalışabiliriz. Herkesin zamanı değerlidir. Reklamsız bir firma dalları olmayan bir ağaca benzer işte bu yüzden tüm firmaların reklam çalışmalarını, kendi firmamız gibi çalışarak onları en yüksek müşteri potansiyeline çıkarmak istiyoruz.

Eskişehir reklam ajansı olan iz reklamın kurucusu ve yöneticisi olan ismail AVDAŞ uzun yıllar bu iş içinde çalışmış ve kendini geliştirmiş bulunmaktadır. Neredeyse 25 yıllık bir sürecin ardından hem müşterinin ne istediğini bilir olduk hemde kararsız müşterilerimize bir yol göstermekteyiz. Eskişehir reklam firmalarının çoğu hata sonucu açmış oldukları işletmeleri ayakta tutamadılar. Bunun sebebi de daha fazla kazanç sağlamak için yanlış müşteri yönlendirmesiydi. Her tabela her firmaya uygulanmaz. Örneğin kurumsal bir firmaya çıkma tabela kullanılamaz. Çıkma tabela, daha önceden farklı firmalarda kullanılan tabelanın yazıları değiştirilerek yeni firmada kullanılmasıdır. Bana göre yanlış bir işlemdir. Fakat ne yazık ki çıkma tabelaları bile yeni tabela diyerek satmaya çalışan bir çok firma ile karşı karşıya kalmış bulunmaktayım.

Bizler müşterilerimizin aklında soru işareti kalmaması amacı ile sizleri yerimizde ziyaret etmenizi istiyoruz. Tabelanızın yapılış aşamalarını ve tabelada kullanılan malzemeleri görmeniz sizlerin en doğal hakkıdır. Tabela ve reklam çalışmalarının tasarımından montajına kadar müşterilerimizle irtibat halindeyiz. Tabela tasarımındaki en küçük yanlış bir bilgi müşteri kaybına yol açacaktır. Bu yüzden her kes kendi işinin uzmanı olduğu için, yapacağımız tabelada, firmanız ile ilgili bilgilere ihtiyacımız olacaktır. Tabela yapım aşamasından sonra gelen montaj işlemi ise noktayı koyacak olan adımdır. Doğru açı, doğru yükseklik çok önemlidir. Tabela montaj konusunda bazen sizin belirlediğiniz yerler yanlış olabilir. Buna ihtimal vermemek adına ilk görüşmede tabelanın takılacağı yeri belirleyerek ona göre ölçüm ve çalışma yapıyoruz.

Firmaların tabela ve reklam çalışmalarında, işletmenin kurulu olduğu alan ve reklamların bulunacağı alan çok önemlidir. Bir kısmını yukarıda belirttim. Fakat en önemlisi ise yapılacak tasarımda kullanılan renklerdir. Genellikle bir çok firmanın kendine özel logo ve rengi vardır fakat, bazen bu renklere sizin izniniz dahilinde müdahale etmek isteriz. Bunun sebebi ise şu şekildedir;

Alışveriş merkezlerinde bulunan firmalar ile herhangi bir cadde yada sokakta bulunan firmaların tabelaları aynı olmamalıdır bizlere göre. Alışveriş merkezlerinde bir çok işletme yan yana olduğu için genellikle ışıklı tabelayı tercih ederler. İşte bizim buradaki amacımız, işletme topluluğunda sizin firmanızın görünürlüğünü artırmak ve dikkati sizin firmanızın üzerine toplamaktır. Bunun için önce yapılacak tabela modeline doğru karar vermek ve daha sonrasında bu tabela modeline göre tasarıma başlanmalıdır.

Cadde ve sokaklarda bulunan firmalar için ise dikkat ettiğimiz husus gün ışığıdır. İşletmenizin bulunduğu konum direk olarak güneş ışığına mağruz kalıyormu, yoksa karanlık yada gölgede mi kalıyor. Bunlar göz önünde bulundurulmalıdır. Karanlıkta yada gölgede kalan firmaların tabelalarını yapmak ve onlar üzerine dikkat çekmek bizler için daha kolaydır. Led aydınlatmalı tabelalar, kabartma harf tabelalar, pleksi kutu harf tabelalar yada normal ışıklı vinil tabelalar bu işletmeler için her zaman uygun olmuştur. Tabela ne kadar cafcaflı ve ışık yoğunluğu çok olur ise dikkat çekmek o kadar kolaydır.

Eskişehir reklamcılar bu anlattığım hususlara ne kadar uyuyorlar yada ne kadar dikkat ediyorlar bilemem. Gerçi ne yazık ki eskişehir de bulunan tabelacılar günü kurtarma derdinde. Böyle bir düşünce içinde olunca da, işlerinin devamı gelmiyor. Çünkü reklam yada tabela yaptığı firmayı hoşnut edemiyor. Firmaları zarara uğrattıkları gibi kendileri de zarara uğruyor birde bunun acısını bizlerde çekiyoruz. Bugüne kadar eskişehir reklamcısı olan bir çok firmanın yarım yaptığı işi tamamladık yada hatalı yaptığı uygulamaların tabela tamiri konusunda yardımcı olduk. İşte bizlerin hızlı büyüme sebebimiz aslında budur. İşimizi özenle yapıyoruz. Tabela ve reklam çalışmaları yaptığımız firmaları farklı iştemle olarak görmüyor, kendi işimizi yapar gibi hassasiyet gösteriyoruz.

Yukarıda anlatmış olduğum bir çok hususu okuduysanız lütfen hepsini dikkate alın. Bizler eskişehir tabela 26 firması olarak tüm meslektaşlarımızın kazanmasını isteriz. Fakat yarım yapılan yada müşteriyi memnuniyetsiz bırakılan işler malesef bizleri üzüyor. Bu yüzden herkes hakettiği işi yaparsa daha doğru olur.

Eskişehir Reklam firması tabela26 kuruluşu olan iz reklam neler yapar.

Apartman tabelası

Binaların isim ve numaralarını belirten tabela çeşididir. Bir çok örneği vardır. İsteğe göre değişik uygulamalar ile apartman yada sitenize görsellik bakımından güzellik katacağı gibi adres bulma konusunda da bir çok kişiye yardımcı olacaktır. Genellikle apartman tabelaları, folyo harf kesimden yapılabildiği gibi pleksiden cnc kesim harflerde oldukça ilgi çekmektedir. Binanın zemini uygunsa genellikle pleksi yada dekota malzemeden kestiğimiz harfleri direk olarak duvara uygulamaktayız. Fakat bina duvarı elverişsiz ise, tabelaya ve duvar rengine uygun olacak şekilde zemini kendimiz yaparak uygulama işlemini gerçekleştiriyoruz. Işıklı apartman tabelası içinde bir çok örnek uygulamalarımız mevcuttur. Yapacağımız harflerin içlerine son sistem led dönülerek bu harfleri ışıklandırabileceğimiz gibi aluminyum kasalık kullanılarak yaptığımız tabelalarında uygulanması mümkündür.

Dijital baskı

Tabela ve reklam uygulamalarında görsel çıktı aldığımız son sistem makinalarımız ile sizlere hizmet vermekteyiz. Dijital baskıda kullandığımız boyalar ve folyo 3 yıl boyunca firmamızın garantisi altındadır. Herhangi bir solma yada deforme söz konusu olmaz. Hava şartlarından etkilenmez. Reklam uygulanacak alana göre farklı mazlemeler kullanmaktayız. Mesela iç mekan ile dış mekan reklamları arasında farklılık vardır. İç mekan dijital baskı malzemeleri ve makinamız farklıdır. Görsellik bakımından herhangi ölü piksel baskı ile karşılaşılmaz net baskı alınır. Tabi ki iç mekanda kullanılacağı için bu makinalarımızın baskı alanı 160 cm dir. Yani eni 160 cm olacak şekilde 50 metreye kadar baskı yapabilmekteyiz. Dış mekan baskı makinamız 5 metreliktir ve bu makinamızdada 5 m x 50 m şeklinde branda, vinil ve folyo baskılarınızı uygulayabiliriz. Folyo baskı makinası ve vinil baskı makinası haricinde direk olarak zemine yaptığımız ve uv baskı olarak geçen makinalarımızda da dekota diğer adı ile foreks üzerinede baskı yapma imkanımız vardır.

Işıklı Tabela

Her türlü işletmenin mutlaka yaptırması gereken bir tabela modelidir. Model dedik ama tabi her işletmeye de aynı şekilde ışıklı tabela yapmak doğru olmaz. Işıklı tabela çeşitleri çoktur. Aslında bu tamamen düşüncenize ve hayalinize göre değişebilir. Bizler normal ışıklı tabela modelleri dışında, sizlerin istemiş olduğu özelliklerde ışıklı tabelalar yaparak montajına kadar uygulamasını gerçekleştiririz.

Eskişehirde ışıklı tabela yapan firma arıyorsanız bizlere ulaşabilirsiniz. Çalıştığımız bir çok firma referansımızdır.

Cam Yazısı

Genellikle vitrini büyük olan mağazalar ve işletmeler tarafından kullanılmaktadır. Kampanya ve geçici indirimler için çok güzel bir reklam oluşturur. Cam yazısı için uygulanacak olan baskı yada folyo kesim renkleri iyi ayarlanmalıdır. Bizler genellikle müşterilerimizin istediği cam yazısı çalışmalarını yaparken, mağazanın dışarıdan resmini çekiyor ve o resim üzerinde çalışmalar yaparak müşterimize sunuyoruz. Müşterimizin istediği yazıları yazarak, uygun renklendirme yapıyor ve çıktısını alarak yada whatsapp yolu ile müşterimize gösteriyoruz ki, her hangi bir sorun ile karşılaşmayalım. Uygulama yapılmadan önce bu tür çalışmalar yapmak hataya yer vermez. Değiştirilecek yazı ve fontlar kolay değiştirilir. Onaya alınan işler genellikle 2 iş günü içerinde mağaza camlarına uygulanmaktadır.

İnşaat tabelası

inşaat firmalarının kullanmış olduğu tabelalardır. Genellikle binayı tanıtan açıklayıcı bilgiler ile inşaat firmasını tanıtan bilgiler yer alır. Eskişehirde bir çok inşaat firması bu tür tabelalardan kullanmaktadır ve bizler ile çalışmaktadır. İnşaat tabelalarının genel amacı yapı ve firmayı tanıtmaktan ziyade çevre kirliliğinide en aza indirmektedir.

Şantiye alanı için kullandığımız reklam malzemeleri genellikle suya dayanıklı malzemelerdir. Söküm ve kurulumu kolaydır. Çünkü bir inşaat alanındaki işlem bittikden sonra, firmanın aynı reklam malzemelerini farklı inşaat bölgelerindede kullanmasını isteriz. Sadece yazı ve görseller değiştirilerek ayrı bir maliyetten kurtulunmuş olunur.

İnşaat tabelası malzemelerinde genellikle kullandığımız malzemeler, profil çerçeve içine su kontrası kullanırız ve üzerine baskı yapılmış vinly yani brandayı germe işlemini yaparız. Vinily zaten su geçirmediği ve sıcaktan etkilenmediği için, her hangi bir deforme söz konusu olmaz.

Işıksız Tabela

Eskişehirde ışıklı tabela kadar ışıksız tabela yaptıran müşterilerimizde bir o kadar fazladır. Işıklı tabelaya göre maliyeti daha uygundur. Eğer istenilirse daha sonradan ışıklı tabelaya çevrilme imkanı vardır. Bir çok müşterimiz ışıksız tabela yaptırarak üzerine spot lambalar ile yada etrafına led lambalar dönerek ışık vermektedir. Tabi ki bu tamamen onların isteği doğrultusundadır.

Işıksız tabelada kullandığımız malzemeler genellikle vinil germe olarak yapılmaktadır. Fakat isteğe göre dekota malzemede kullanılabilir. Dekota malzeme güneş ışığından ve soğuk havalarda esneme yapmaz. Vinil germe tabelalara nazaran daha sağlıklıdır.

Profil çerçeve üzerine vinil germe yapıldıktan sonra yada dekota malzeme uygulandıktan sonra, etrafına aluminyum köşebent dönülerek tabelaya ayrı bir hava verilir ve göz alıcı olur.

Led Tabela

Eskişehirde led tabela yapan bir çok firma yer almaktadır. Fakat led tabela yapımından çok müşteri ile aradaki bağlantıyı koparmamak ve işin arkasında durmak gereklidir. Bizler iz reklam olarak malesef açık ve net şekilde söylüyorum ki, diğer firmaların pisliklerini temizlemekten neredeyse kendi müşterilerimizin işlerini aksatacak duruma gelmek üzereyiz.

Led tabelalar tamamen elektronik olduğu için her firma tarafından yapılmamalı yada o firmanın referanslarına bakmanız gerekmektedir. Örneğin p10 tabela yaptırdınız toplamda 12 panel kullanıldı. Bu panellerden sadece bir tanesi arıza çıkarır ise tabelanız hiç bir işe yaramaz. Yağmurdan, nemden sıcaktan ve soğuktan etkilenmeyecek şekilde montajı olmalıdır. Kullanılan panel sayısına göre voltajı ölçülüp adaptör doğru seçilmelidir.

Avukat Tabelası

Eskişehir ilimizde genellikle avukatlar adliye etrafında yer almaktadır. Bu avukatların bir çoğunun tabelası firmamız tarafından standartlara uygun olarak yapılmış bulunmaktadır. İş merkezlerinde bulunan avukatlar için cam uygulamalarında one wision dediğimiz delikli folyo kullanılmıştır. Bu folyoyu kullanmamızdaki amaç, içeriden dışarının gözükmesi ama dışarıdan içerinin gözükmemesidir. Yani bir tül görevi görüyor dersek yanlış kelime kullanmamış olacağız.

One wision malzeme haricinde iş merkezlerinin kapı girişlerinde bulunan tabelalar ve ofis girişi kısmındaki tabelalarda yine tarafımızdan montajına kadar yapılmaktadır. Bu tabelalar için bizler genellikle mat zemin olacak şekilde alikobalt yada pleksi kullanıyoruz. Harfler ise tamamen müşterimizin isteği doğrultusunda kabartmalı harf yada folyo kesim harf kullanılmaktadır. Yaptığımız her iş gibi avukat tabelası içinde 3 yıl boyunca her arıza veya deformeye karşı garanti veriyoruz ve böyle bir durumda ayrı bir ücret talep etmiyoruz.

Apartman Tabelası

Eskişehir de bir çok apartman ve bina için yapmış olduğumuz apartman yazısı ve apartman tabela örneklerine yaptığımız işler bölümünden bakabilirsiniz.  İşletmeler daha fazla müşteri çekmek için reklam ve tabela yapar fakat apartmanlarda durum böyle değildir. Site ve apartmanlarının daha güzel görünmesi ve daha kolay bulunabilmesi amaçlı yapılan bu yazı ve tabelalar için bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Bizleri aradığınız zaman geliyoruz, tabela yapılacak alanı ölçüyoruz ve neler yapılabilir sizlere anlatıyoruz. Her bütçeye uygun tabela modellerimiz mevcuttur. Gerek ışıklı apartman tabelası gerekse kabartma harf apartman tabelaları itina ile yapılır ve montajı için her hangi bir ücret talep edilmez.

Eczane Tabelası

Eskişehir başta olmak üzere bir çok komşu ilde ve ülkenin dört bir yanına eczane tabelası ve eczane harfi gönderdik. Yakın şehirlerde montaj konusunda direk olarak biz yaptık fakat uzak şehirler içinde hiç bir müşterimizi mağdur etmeyerek montaj konusunda reklamcı arkadaşlarımızı yönlendirmiş bulunmaktayız.

Eczane tabelalarında bilindiği gibi standart getirilmiş bulunmakta ve şuan için neredeyse yarıdan fazla eczane bu standartlara uymamaktadır. Eczane tabelası standart ölçülerini sitemizin ilgili kategorisinden bularak bizler ile iletişime geçebilirsiniz. İş teslimi ortalama 1 haftadır fakat sizleri mağdur etmemek adına genelde 3 günde teslimi yapılmaktadır.

İş Güvenliği tabelası

Genellikle fabrikaların kullandığı iş güvenliği tabelaları, bir çok işletmede şarttır. Bu tür tabelaları şartlılıktan çok işin gerçekten güvenilir olması için yapılması gerekmektedir. Ölçüleri A4 ebatlarında olduğu gibi istenilen büyüklükte de yapılmaktadır. Sitemizin ilgili kategorisinden iş güvenliği tabelası örneklerine bakabilirsiniz. İster toplu sipariş verebilirsiniz ister adet olarakta siparişlerinizi verebilirsiniz. Bu tür tabelaların teslim süresi 2 iş günüdür. Fakat adet fazla olursa bu adete göre değişebilir. Türkiyenin tüm illerine toplu olarak iş güvenliği levhaları göndermiş bulunmaktayız.

İş güvenliği tabelalarında kullanılan malzemeler genellikle saç yada dekota malzemelerdir. Kullandığımız folyolar isteğe göre normal de olabiliyor eloksallı folyoda olabiliyor. Ücretleri diğer tabela modellerimize göre en düşük tabela örneklerinden biridi.

Tabela Tamiri

Yukarıda led tabela için açıklama yaparken eskişehirde tabela tamiri yapan yerler olarak sizlere biraz isyan etmiş olabiliriz. Aslında bu isyan sizlerden çok tabela yapan firmalar için geçerlidir. Çünkü sizlerin kazancınızdan artırarak yaptırmış olduğunuz tabelalar için eskişehirde fazla özen gösterilmediği kanısındayım. Eskişehirde bulunan bir çok reklam firması işi bitene kadar müşteriye güler yüz gösteriyor, fakat daha sonradan sırra kalem basıyorlar diyebiliriz. Bunların ceremesini hem firmalar hem biz çekiyoruz. Unutmayınki sıfırdan tabela yapmak, tabela tamirinden daha kolaydır. Elektronik devreli tabelalarda o tabelanın verdiği hatayı bulmak için mevcut tabelayı söküp indirmemiz gerekiyor ve tamiri sonrasındada yerine geri takmak mecburiyetindeyiz. Fakat aluminyum kasalı ışıklı tabelalarda her hangi bir arıza durumunda yada malzeme değişimi gerekiyor ise, o tabelayı söküp atölyemize götürmek zorunda kalabiliyoruz.

Eskişehir tabela tamiri yapan yerler olarak sizlere her zaman hizmet verdiğimizi unutmayınız.

Totem Tabelası

Genellikle fabrika ve büyük işletmelerin kullanmış olduğu tabela modelleridir. Örneklerini sitemizde bulabilirsiniz. Bu tür tabelaların üretim ve montajı tabela modeline göre bir ay sürebilmektedir. Tabela montajından sonra yapılmış olan işçilik ve herhangi bir hataya yer vermemek adına, bu tür tabelaların garanti süresi 5 yıldır.

Eskişehirde totem tabela yapan yerler olarak bir çok kurumsal firma referansımızdır. Totem tabela siparişleriniz için günün 24 saati bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yönlendirme Levhaları

Oteller, fabrikalar, benzin istasyonları, lokantalar, okullar gibi bir çok yere bu türden levhalar yapmaktayız. Firmanız için yönlendirme levhası gerekli ise bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Standart yönlendirme levhaları dışında, isteğe göre özel çalışma ve malzemelerdende bu tür tabela modelleri yapmaktayız.

Tabela Montajı

Bir çok kurumsal firmanın tabelaları hazır olarak gelmektedir. Fakat bu tür tabelaların montajını eskişehirde yaptırmak için ya firma gelecek yada eskişehirde herhangi bir reklamcı veya tabelacı bulacaksınız ki buda biraz zor. Bizler eskişehir tabela firması iz reklam olarak, hazırda bulunan tabelalarınızı düşük bir ücret karşılığında montajını üstleniyoruz

Araç Kaplama

Eskişehirde araç kaplama yapan firmalar arıyorsanız şuan doğru sitedesiniz. Araçlarınızı ister kendi rengine kaplıyoruz isterseniz farklı renge kaplayarak sizlere hizmet vermekteyiz. Genellikle ticari taksilere hizmet verdiğimiz bu uygulamamız artık tüm kişiler için geçerli olmaktadır.

Araç kaplama işi için aracınızı 1 gün boyunca firmamızda bulundurmanız gerekmektedir. Mevcut hava sıcaklığını 28 derecede sabitlediğimiz yerimizde aracınızın temizlik işlemleri yapıldıktan sonra kaplama işi yapılır. Bunun için lütfen duyarlı olarak acil araç kaplama işi istemeyiniz. Zaten acil istenilen işler için herhangi bir olumlu cevap verememekteyiz.

Kutu Harf

Bu zamana kadar eskişehir başta olmak üzere Türkiyenin dört bir yanına kutu harf yaparak göndermiş bulunuyoruz. Öncelikle yapmış olduğumuz kutu harfler firmadan firmaya değişebildiği gibi, istenirse özel tasarımda yapmaktayız. Kutu harf tabelaların en önemli özelliği, albenisi olmasıdır. Çok lüks görünmekte vede müşterilerin dikkatini kolayca çekebilmektedir. Yapılan kutu harfler pleksi ve krom başta olmak üzere çeşitli malzemelerden yapılmaktadır. Son zamanlarda dekota yani foreks ten yapılan kutu harf tabelalarda olsada ışık döşenemediği için fazla ilgi çekmemektedir.

 

Yazar Hakkında

admin

Yorum bırakın

Tabela & Reklam Nasıl Yardımcı Olabiliriz?